Právě přítomno: 185 hostů a žádný člen

Výsledek Tříkrálové sbírky 2024

Napsal Pavel Lapáček.

Jaká byla Tříkrálová sbírka na Poličsku? Miliónová, děkujeme

Do Tříkrálové sbírky se každoročně zapojují okolní obce. Každoročně nás těší ochota starostů a starostek, místních koordinátorů a dětí zúčastnit se a zorganizovat koledu ve vaší obci. Organizace koledy v obcích probíhá vždy s podporou naší Charity, největší část práce a samotný průběh a organizace koledy je však v režii dané obce a místních koordinátorů. Vážíme si vašeho úsilí.

V Poličce a okolních obcích se Tříkrálové sbírky účastnilo přes 640 koledníků a organizátorů. Téměř všichni se v jeden den – tedy 6. ledna 2024 – vydali na koledu. Lidé na Poličsku darovali celkem 1 217 354 Kč. Děkujeme za podporu všem dárcům!

Podpoříme rozvoj Centra duševního zdraví, Domácí hospic sv. Michaela a Domácí zdravotní péči  
Duševní zdraví je důležité a my jsme rádi, že se o něm mluví. Centrum duševního zdraví ve Svitavách je jedinou zdravotně-sociální službou pro lidi, kteří se vyrovnávají s tzv. vážným duševním onemocněním, na celém Svitavsku. „Aktuálně rekonstruujeme prostory pro zdravotní část týmu, zařizujeme ambulance pro lékaře nebo čekárny. Tým sociálních pracovníků je již kompletní a pracuje s klienty v terénu, stejně jako psychiatrické zdravotní sestry a peer konzultant. Od ledna 2024 tým doplnily dvě klinické psycholožky," přibližuje složení multidisciplinárního týmu CDZ ve Svitavách Petra Zahradníková, ředitelka Oblastní charity Polička, a dodává: „Aktuálně centrum doplňujeme i o psychiatra/ičku a jsme rádi, že oslovení odborníci vítají, že se na Svitavsku plnohodnotné CDZ rozvíjí a že zde je tato podpora pro klienty dostupná.“ Celý tým CDZ podporuje klienty na cestě k zotavení se z psychické nemoci.

Další část daru poputuje především na Domácí hospic sv. Michaela, Domácí zdravotní péči a část uložíme na pomoc při mimořádných událostech.

Na webu Oblastní charity Polička najdete také kompletní fotogalerii z Tříkrálové sbírky v obcích a Živého betlému v Poličce.
https://bit.ly/fotokralove

Děkujeme vám za podporu
Oblastní charita Polička

policka.charita.cz

NÁSLEDUJÍCÍ AKCE

23 bře
15 dub
Svoz velkoobjemového odpadu
Datum 15.04.2024
30 dub
Pálení čarodějnic
Datum 30.04.2024
18 kvě
Setkání samohybů
Datum 18.05.2024