Právě přítomno: 25 hostů a žádný člen

Vesnické hry dospělých a slavnostní předávání stuh na prapory Sborů dobrovolných hasičů

Napsal Naděžda Luňáčková.

V sobotu dne 11. července měla naše obec zastoupení na dvou akcí, a to na 28. ročníku Vesnických her dospělých, které se konaly v obci Rychnov a na slavnostním předávání stuh na prapory Sborů dobrovolných hasičů za boj s COVID 19, uskutečněném v obci Telecí. Zde se sešly všechny sbory dobrovolných hasičů, zapojených do systému distribuce ochranných pomůcek a dezinfekce. Slavnostního setkání se zúčastnilo celkem 96 sborů a přes 500 členů SDH. Za JSDH Březiny přebíral ocenění z rukou hejtmana Pardubického kraje Martina Netolického Tomáš Musílek spolu s Jirkou Švecem, dále byli přítomni Daniel Musílek, Michal Balabán, Jarda Kučera, Jana Schreibrová a za Obec Březiny místostarostka Naďa Luňáčková. Děkujeme naší jednotce za účast a za přímou pomoc při distribuci ochranných pomůcek a dezinfekce.

Poprvé v historii VHD se uskutečnilo toto mezivesnické klání v chrudimském okrese. Konkrétně kousek za hranicemi našeho okresu, v Rychnově. Tam tedy na březinskou reprezentaci čekalo počasí, za které by se nemusel stydět ani jeden z podzimních měsíců. Nicméně za podpory březinských fanoušků se náš tým ve složení Tereza a Tomáš Dudkovi, Stázinka a Venda Mešťanovi, Katka Dorňáková a Martin Luňáček postavil ve 13:30 ke slavnostnímu zahájení. Po šesti disciplínách (pouze ve dvou z nich se nic nejedlo či nepilo – prostě žrací disciplíny nejsou naším šálkem kávy) a téměř sedmi hodinách naši borci přebírali diplom a ceny za celkové 4. místo. Rychnovští připravili dlouhé odpoledne, řada věcí v soutěžích nebyla úplně tipťop, ale to je jednoduše nováčkovská daň. Za to za občerstvení si rychnovští zaslouží palec nahoru J Každopádně odpoledne to bylo z našeho pohledu zdařilé.

V konkurenci sedmi týmů (Březiny, Javorek, Krouna, Otradov, Pustá Kamenice, Rychnov a Svratouch) se z vítězství radoval Javorek, který přijal i pořadatelství v příštím roce.

Děkujeme všem zúčastněným za vzornou reprezentaci naší obce

NÁSLEDUJÍCÍ AKCE

15 kvě
Prodej jablek u OÚ
Datum 15.05.2021 09:30 - 10:00
20 zář
Svoz velkoobjemového odpadu
Datum 20.09.2021 06:00 - 11:00