Právě přítomno: 36 hostů a žádný člen

Vytisknout

Hry bez katastru – druhé místo

Hry bez katastru – opět druhé místo :-)
Dne 20. srpna 2016 se družstvo Březin zúčastnilo 49. Her bez katastru v Poříčí. Dvacet dva týmů soutěžilo v pěti bláznivých a zábavných disciplínách základní části a nejlepších dvanáct družstev absolvovalo ještě tři finálové soutěže.
Naše družstvo žádnou disciplínu vyloženě nezkazilo a v základní části skončilo postupně na 13., 6., 5., 1. a 7. místě. Součet umístění 32 stačil na suverénní postup do finále z krásného druhého místa.
Ve fi...nále skončili březinští nejdříve sedmí a poté druzí. Následně přišla na řadu pro nás nepopulární „žrací“ disciplína. Tentokrát se musel vypít půllitr nápoje (pivo, voda, mléko, melta a čaj) a pak se jedlo něco, co se v puse chovalo jako písek, ale prý to byla mletá suchá kukuřice. Solidní šesté místo v této soutěži znamenalo, že se naše družstvo umístilo na celkovém krásném druhém místě. Vítězem her se stalo družstvo z Dolní Dobrouče. Třetí byl Chotěnov, čtvrtý Mandl a pátá Sloupnice. Celé pořadí bude k dispozici na www.hbk.cz. Za Březiny soutěžili Stáňa Mešťanová, Tereza Dudková, Matěj Mešťan, Jarda Kučera a Tomáš Dudek.
Dolní Dobrouč odmítla 51. HBK pořádat. Jako druzí v pořadí jsme měli právo se vyjádřit k pořádání dalšího ročníku my. Situaci trochu komplikovalo to, že jsme před necelým měsícem přijali pořádání 25. ročníku Vesnických her dospělých. Nyní před námi tedy stojí úplně nová výzva. Podaří se nám v roce 2017 (poprvé a naposledy) uspořádat v jeden den Vesnické hry dospělých i Hry bez Katastru? Tedy hry kde se potkají družstva z okolí Březin, která se účastní Vesnických her, s družstvy z celého Pardubického kraje, která se účastní Her bez katastru? Hry, ze kterých vzejde jeden pořadatel 53. ročníku HBK a jeden pořadatel 26. ročníku VHD?

NÁSLEDUJÍCÍ AKCE

čec
27

27.07.2019 13:00 - 23:30

srp
13

13.08.2019 - 01.09.2019

zář
23

23.09.2019